Wyszukiwarka

Witold Kupczyński

KRS: 0000457030Cel szczegółowy: Toldzik 'El Loco' Kupczyński (1084)

Droga do MotoGP
odsłon: 267

Witek pierwszy raz samodzielnie na motocyklu jechał w wieku 2,5 lat. Od początku przejawiał wielką chęć do wszelkich z tym związanych aktywności. Mając na uwadze chęć rozwoju umiejętności Witka oraz jego brata okazjonalnie przyjeżdżaliśmy na zgrupowania treningowe w Hiszpanii od 2019 roku. Na jednym z takich wyjazdów umiejętności i technika jazdy zostały zaważone przez inżyniera wyścigowego wicemistrza Świata Moto3, który zasugerował wzięcie udziału w pucharze w Hiszpanii- Cuna de Campeones w sezonie 2022, aby zdobywać bezcenne doświadczenie wyścigowe. 

Ze względu na limity wiekowe obowiązujące w Polsce, Witek dopiero w sezonie 2023 zostałby dopuszczony do oficjalnych treningów i zawodów na torach, więc skorzystaliśmy z rady Francisco Martinez Mellado i zarejestrowaliśmy go do pucharu w sezonie 2022 w Hiszpanii.

Po kilku rundach Cuna de Campeones oraz zawodów na poziomie regionalnym w regionie Murcja, Witold wraz z bratem dostali zaproszenie do dołączenia do grona uczestników szkółki motocyklowej Pakosta37 Riders Factory. Oznaczało to przeprowadzkę na dłuższy czas do Hiszpanii, dzięki czemu ma obecnie szansę zdobywać doświadczenie i umiejętności trenując 4-5 dni w tygodniu razem z najlepszymi zawodnikami z najlepszych serii wyścigowych. między innymi z:
- Pedro Acosta – Mistrz Świata Moto3 i Mistrz Świata Moto2
- Dani Holgado – czołowy zawodnik Moto3
- Alvaro Carpe – debiutant i vice-mistrz serii Red Bull Rookies Cup oraz vice-mistrz juniorskich Mistrzostw Świata Moto3
- Ángel Piqueras – mistrz serii Red Bull Rookies Cup oraz mistrz juniorskich Mistrzostw Świata Moto3
- Kaito Toba – zawodnik Moto2

Po kilku miesiącach zajęć, został objęty indywidualnym programem szkolenia przez Francisco Marmol Oliva (Pakosta37 Riders Factory) i dostał przydomek „El Loco” – w tłumaczeniu „Wariat”.
W grudniu 2022 wziął udział w testach selekcji do MIR Racing Finetwork Cup. Sensacyjnie jako pierwszy Polak został wyróżniony specjalnym stypendium Best Rookie.
Jako jedyni obcokrajowcy wraz z bratem zostali zaproszeni do nagrania profesjonalnego klipu reklamowego przed zawodami MIR Racing Finetwork Cup, do którego mamy prawa do dalszego wykorzystania w celach marketingowych innych podmiotów.
W sezonie 2023 Witek ścigał się na motocyklu klasy miniGP o pojemności 110cm3 w serii Mistrzostw Hiszpanii oraz w pucharze Mir Racing Finetwork Cup.
W cyklu Copa de Espana sezon ukończył na 9. miejscu na 24 zawodników, biorąc udział w 3 z 4 rund. Mir Racing Finetwork Cup ukończył jako 29 na 38 zawodników, nie biorąc udziału w połowie wyścigów ze względu na kontuzję.

Celem długoterminowym, tego i kolejnych projektów w następnych latach, jest bycie najmłodszym Polakiem zdobywającym tytuły mistrzowskie na arenie międzynarodowej, w swojej kategorii wiekowej i wkroczenie na najwyższy stopień podium z biało-czerwoną flagą. Oraz udział w serii RedBull Rookies Cup, a z czasem również w Motocyklowych Mistrzostwach Świata.

Poprzez jego realizację będzie on miał szansę reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej w obszarze wyścigów motocyklowych.
Ponadto poprzez osiąganie jak najlepszych wyników chcemy przybliżać i popularyzować wśród młodzieży sport motocyklowy oraz zachęcać rówieśników do realizacji własnych pasji.

 • Chcesz wesprzeć tego Beneficjenta Fundacji?

  Rozlicz PIT i przekaż 1,5 % podatku za pomocą darmowego programu.    przekaż 1,5 %przekaż darowiznę

   

 • Pomóż wypromować cel
 •  

  • Pobierz PIT PLUS

   Pobierz program PIT PLUS 2023-2024 i wypełnij deklarację.
   Program umożliwia przekazanie 1,5 % podatku dochodowego naszej Fundacji.

    

    

  • Wypełnij PIT PLUS online

   Zapraszamy do skorzystania z aplikacji PIT PLUS 2023-2024 dostępnej online. Uwaga! Wymagana jest obsługa Adobe Flash.

    

    

  • Wesprzyj indywidualnie

   Zaledwie jeden krok dzieli Cię od udzielenia wsparcia Fundacji Sportowcy Dzieciom i przekazania naszej Fundacji darowizny pieniężnej! Skorzystaj z możliwości przesłania przelewu online!

    

    

  • Wesprzyj przelewem bankowym

    

   Wpłat indywidualnych możesz dokonywać na:

   FUNDACJA SPORTOWCY DZIECIOM

   nr konta: 48 1020 3352 0000 1902 0196 6134

   w tytule wpisując NAZWĘ BENEFICJENTA/CEL SZCZEGÓŁOWY

   wraz z podanym w nawiasie numerem porządkowym Beneficjenta.

    

  • Pobierz druk PIT-OP

    
   Oświadczenie PIT-OP dla emeryta/rencisty o przekazaniu 1,5% podatku dla osób, które otrzymują z ZUS PIT-40A.
  • Slider 46
  • Slider 67
  • Slider 66
  • Slider 42
  • Slider 43
  • Slider 45
  • Slider 47
  • Slider 58
  • Slider 70
© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone
Przekaż darowizne online